Pagrindinis Blogas Naujienos Musulmonų milijonieriaus Ali Banato paskutinieji gyvenimo metai: įkvėpimas žmonijai

Musulmonų milijonieriaus Ali Banato paskutinieji gyvenimo metai: įkvėpimas žmonijai

Ali-Banat

Ali Banat, musulmonas milijonierius iš Australijos, laikęs jam skirtą sunkią ligą, vėžį, gyvenimo palaima, ir dovanojęs visą savo turtą kitiems, mirė 2018 m. Gegužės 29 d. Jam buvo 32 metai.

“Banat”, Sidnėjaus verslininkas milijonierius, pirmą kartą išgirdo vėžio diagnostiką 2015 metais, ligai pasiekus 4 stadiją. Daktarai teigė, jog jam likę gyventi vos keli mėnesiai…net ne metai. Tačiau Dievas turėjo kitų planų.

Banat išgyveno dar trejus metus. Tuo metu jis pakeitė savo gyvenimą iš esmės; šiuos pokyčius paskyręs Dievui, ligą laikęs palaima, padejusia atrasti tikrąją gyvenimo prasmę. Jam buvo suteikta galimybė gyventi paskutines savo dienas dėl Dievo malonės, tarnaujant kitiems, o ne pasiduodant švaistuoliškam gyvenimo būdui, asmeninių malonumu tenkinimui.

Jei anksčiau jį valdė vartotojiškumas bei turto demonstravimo būtinybė – Banat atvirai didžiavosi prašmatniais automobiliais, brangiais papuošalais ir naujausios mados daiktais, tai susirgus Banat buvo įkvėptas dovanoti visą savo turtą ir palikti šį pasaulį be materialios nuosavybės.

Su neaiškia ateitimi priešaky ir Dievo suteiktu įkvėpimu daryti gerus darbus kol įmanoma, Banat paskyrė savo likusį gyvenimą tarnystei kitiems. Jis įkūrė “Musulmonai aplink pasaulį” projektą kaip priemonę savo ir kitų filantropinių darbų sklaidai. Jo misija buvo padėti Afrikos šalims, ypač Togo miestui Vakarų Afrikoje, kelionės susitinkant su tais, kuriems reikia pagalbos, mečečių, medicinos centrų, kaimų ir našlaičių mokyklų statybos.

Musulmonams ypatingai svarbu padėti našlaičiams – didžiausia nauda akcentuojama pomirtiniame gyvenime. Pranašas Muhammadas (ramybė ir palaima jam) sakė:

“Aš ir tas, kuris rūpinasi našlaičiu, atrodys štai taip rojuje”, tai sakė rodydamas atskirtį/atstumą tarp savo vidurinio ir rodomojo piršto. (Sahih Bukhari)

Šis Pranašo Muhammedo ﷺ posakis rodo našlaičių globos ir gerų darbų jiems svarbą norint būti arti pranašo ﷺ rojuje. Tačiau Banat veikla nepasibaigė gerais darbais. Jis ypač skatino ir kitus prisijungti prie jo labdaringos veiklos, siekdamas jiems padėti užtikrinti atlygį šiame ir kitame gyvenime.

Ali-Banat-1
Po to, kai tik 2015 m. gydytojai pranešė, jog Banat likę vos septyni mėnesiai, jis paskelbė labdaros projektą “Musulmonai aplink pasaulį”, skirtą padėti nepasiturintiems Afrikoje.

Prieš mirtį Banatas pasakė:

“JŪSŲ GYVENIMO METU, UŽSIBRĖŽKITE TIKSLA, PLANĄ, PROJEKTĄ, LINK KURIO DIRBSITE. NET JEI JŪS PATYS JO NEATLIEKATE, BET PRISIDEDATE PRIE KITŲ PROJEKTŲ ĮGYVENDINIMO, DARYKITE IR TAI”

Mokydamas kitus, Banat sekė pranašo Muhammedo ﷺ pavydžiu, pranašas (ﷺ) sakė:

“Atlygis už gerus tikinčiojo darbus po mirties pasieks tikintįjį už šiuos darbus: žinios, kurias jis perdavė ir skleidė; teisus sūnus; Korano kopiją, kurią jis palieka kaip palikimą; mečetė, kurią jis pastatė; namas, kurį jis pastatė keliautojams; kanalas, kurį jis iškasė; ar labdara, kurią jis davė savo gyvenimo metu, kai jis buvo geros sveikatos. Šie darbai pasieks jį net po jo mirties.” (Ibn Majah)

Šis ilgalaikis atlygis yra unikalus Islame ir parodo didelį Dievo gailestingumą tiems, kurie Jam atsiduoda. Įkvėpti ir paskatinti Banat palikimo, musulmonai visame pasaulyje pasinaudojo šia Dievo dovana, prisidėdami prie Banat MATW (“Musulmonai aplink pasaulį”) projekto. Šiuo tikslu buvo surinkta daugiau nei 1 mln Australijos dolerių, geradariams užsitikrinant, jog už šiuos darbus bus atlyginta ir po mirties.

Banat paskutiniai metai ir ilgalaikis palikimas yra neabejotinai įkvepiantys. Jis tarnauja kaip nuostabaus Dievo gailestingumo pavyzdys ir įrodo, jog netgi trumpas gyvenimas gali būti gerai nugyventas gyvenimas, jei jis paskiriamas Dievo garbinimui ir atsidavimui kitiems.

Carissa D. Lamkahouan

Daugiau panašiu archyvu
Komentarai išjungti

Tai pat kviečiame skaityti

Ko Islamas moko mus apie Jėzų ir jo motiną Mariją?

Jėzus Islame Jėzus gyveno maždaug prieš 2000 metų senojoje Palestinoje, tuo metu Romos imp…