Pagrindinis Blogas Straipsniai Kaip įrodyti, jog Dievas egzistuoja?

Kaip įrodyti, jog Dievas egzistuoja?

Kaip įrodyti, jog Dievas egzistuoja

Šio straipsnio tikslas nėra “įrodyti”, kad egzistuoja Dievas. Mūsų tikslas – pateikti aiškius teiginius, pagrįstus faktais ir logika, o tada tegul pats žmogus nusprendžia, tikėti ar ne. Visada buvo žmonių, kurie tikėjo Dievo egzistavimu, ir visada buvo tokių, kurie tai neigė. Turime suprasti tai, kad visada bus žmonių, kurie tai neigs, nepaisant visų akivaizdžių įrodymų, kuriuos mes pateiktume, o tokių žmonių visada bus, nes jie paprasčiausiai Nenorės tikėti visatos Kūrėju.

Jie nenorės suvokti, kad vieną dieną turės atsiskaityti už savo veiksmus ir atsisakys pripažinti, kad turėtų būti dėkingi šiam Geradariui už savo paties egzistavimą. Mes žinome, kad bandymas perteikti mūsų tikėjimą neturės didelės reikšmės, kol jie neatmes visų neigiamų įsitikinimų prieš mūsų religiją.

Visa tai reiškia, jog visus reikalus lemia aukštesnės jėgos vedimas teisingu keliu. Jei žmogus atsisako patikėti, nors prieš jį pateikti visi akivaizdūs įrodymai, tada mes nieko negalime padaryti; tai lieka tarp jo ir Kūrėjo. Vėlgi, mūsų darbas nėra kažką įrodinėti. Mes tik norime pateikti teisingus faktus ir leisti pačiam skaitytojui nuspręsti.

Mes pateiksime paprastą logišką pavyzdį. Jei kažką matome savo pačių akimis, tada mes to negalime paneigti, tiesa? Retoriniai klausimai gali būti labai naudingi mūsų atveju. Pradėkime klausdami, “ar gali įrodyti, kad tu egzistuoji? Atsakymas aiškus – žinoma, mes galime tai įrodyti. Mes tiesiog pasikliaujame savo pojūčiais: rega, klausa, uosle, skoniu ir lytėjimu, taipogi jausmais. Visa tai yra jūsų egzistencijos dalis. Bet mes ne taip suvokiame Dievą islame. Islame mes atsižvelgiame į tai, ką Jis sukūrė, ir kaip Jis rūpinasi savo kūriniais ir palaiko jų būtį, tai tampa paties Dievo egzistavimo įrodymu.

Leiskite mums pateikti keletą labai paprastų, bet įtikinančių eksperimentų, suvokiamų kiekvienam. Pavyzdžiui, sakykite kam nors: “Kitą kartą žvelgdami į giedrą nakties dangų, kuriame matote mėnulį ir tūkstančius žvaigždžių, pagalvokite…ar įmanoma numetus ant žemės pilną stiklinę vandens jai nesudužti, bet susiskaldyti į daugelį mažų stiklinių kupinų šaltos arbatos?” Atsakymas aiškus, žinoma, kad tai neįmanoma.

Kitas pavyzdys: įsisiautėja viesulas, kuris pakelia didžiulę šiukšlių dėžę į orą, ji užkliūva ir sudaužo keletą senų automobilių; ar galima tikėtis, kad ji nekliudys tarp jų stovinčio naujausios klasės Mercedes automobilio, paliks ji veikiančiu varikliu be jokių nuolaužų šalia? Natūralu, kad ne.

Arba pagalvokite, kas būtų, jei kas nors mums pasakytų apie greito maisto restoraną, kuriame nėra žmonių? Maistas tiesiog verda pats, nuskrieja nuo virtuvės iki stalo, o tada, kai mes baigiame pietauti, lėkštės pačios skrieja atgal į virtuvę ir išsiplauna. Tai pernelyg beprotiška, kad būtų tiesa, ar taip?

Apžvelgus viską, ką aptarėme, kyla klausimas: ar tikrai stebėdami visatą teleskopu ar ląsteles mikroskopu, galime tikėti, kad visa tai atsirado dėl “didžiojo sprogimo” ar kokio nors “nelaimingo atsitikimo”?

  • Dievo koncepcija Islame

    Dievo koncepcija Islame

    Allah – arabiškas žodis, reiškiantis Dievą. Šis terminas yra unikalus – jis neturi n…
Daugiau panašiu archyvu
Komentarai išjungti

Tai pat kviečiame skaityti

Ko Islamas moko mus apie Jėzų ir jo motiną Mariją?

Jėzus Islame Jėzus gyveno maždaug prieš 2000 metų senojoje Palestinoje, tuo metu Romos imp…